השכרת אופניים

השכרת אופניים היא פיתרון אידיאלי לכל מי שרוצה ליהנות מהחוויה של רכיבה על אופניים מבלי להידרש להוצאה של כמה מאות או אף אלפי שקלים.

השכרת אופניים מאפשרת לקבוצת חברים, שלא כולם בעלי אופניים, לצאת יחד לטיולי אופניים בכל מקום שירצו; או למשפחה שלמה לרכב בצוותא גם אם לא לכולם יש אופניים משלהם; גם סדנאות גיבוש וימי כיף יוצרים ביקוש רב לאופניים להשכרה, ומקור נוסף לביקוש לאופניים להשכרה הוא התעוררות המודעות ליתרונות ההתניידות באמצעות אופניים, והרצון להתנסות בכך לפרק זמן מסוים לפני שמתחייבים.

השכרת אופניים

בערים גדולות שמכבדות את עצמן תמצאו שלל אפשרויות של אופניים להשכרה. כך בפאריז, כך בברצלונה, ברלין, אמסטרדם, סן פרנסיסקו וסינגפור וגם עיריית תל אביב יזמה שירות השכרת אופניים שמקל מאוד על ההתניידות בעיר, הן לתושבים והן למבקרים בה.

למה לשכור ולא לקנות?

אופניים, ובפרט זוג מקצועי, הם הוצאה משמעותית. במקרים רבים אין הצדקה כלכלית להוצאה כזו – מי שאורחות חייו מאפשרות לו רכיבה על אופניים רק מפעם לפעם, בטיולים של סופי שבוע או בבילויים משפחתיים מזדמנים, יעדיף מן הסתם את האופציה של השכרת אופניים כל אימת שעולה על הפרק טיול ו/או בילוי ולא ימהר לרכוש זוג אופניים.

אופנייםאיש עסקים חיפאי שמגיע אחת לשבוע לתל אביב ורוצה לקפוץ בה מנקודה לנקודה במהירות ובקלות יוכל לנצל את האפשרות של השכרת אופניים, להשתמש בהם בתוך העיר ולשלב אותם עם הגעה ברכבת מחיפה לת"א ובחזרה, וגם מי שרוצה לארגן יום כיף לעובדים שלו, שבין היתר יכלול רכיבה על אופניים (כאתגר מגבש או כטיול מהנה) יחפש אופניים להשכרה – שימתינו בנקודה שתואמה מראש, ובסופו של שימוש ייאספו מנקודת הסיום. כמובן שניתן לשלב השכרת אופניים עם טיול אופניים הכולל הדרכה מקצועית (וכמובן גם את הקסם האינסופי של חיק הטבע, אוויר צח וההנאה שבפעילות גופנית מתונה).

במקרים אחרים השכרת אופניים היא הדרך הטובה ביותר לבחון את חווית הרכיבה ולהתנסות בה לפני שקונים זוג. כך יכול אדם שמתלבט אם להתחיל לדווש באופן קבוע כחלק משגרת יומו ולבחון האם אכן אופניים הם התשובה לצרכיו (ובדרך כלל, באופן בלתי מפתיע, התשובה היא כן…)

אילו אופניים מוצעות להשכרה?

ניתן, כמובן, לשכור אופני כביש, אופני הרים, אופני נשים, ובעצם כל סוג של אופניים. אופניים פופולאריים במיוחד להשכרה הם אופניים חשמליים. הטרנד החדש יחסית של אופניים עם מנוע (קטן אך אפקטיבי) מעניק לנו את האפשרות להגיע מנקודה אחת לשנייה במהירות (המוגבלת על ידי החוק בישראל ל-25 קמ"ש, אולם בתוך העיר – בניכוי הפקקים ואובדן הזמן בחיפוש אחר חנייה פנויה – מדובר במהירות נאה ביותר), בכיף (כאמור, ללא פקקים וללא חיפוש מייגע אחרי מקום חנייה), ולא פחות חשוב: ללא זיעה. אופניים חשמליים להשכרה מאובזרים בסוללות חדישות וחזקות, המאפשרות נסיעה של כמה עשרות ק"מ – יותר מזה אנחנו לא צריכים!

השכרת אופניים בתל אביב

באפריל 2011 השיקה עיריית תל אביב-יפו שירות השכרת אופניים, שמטרו להפחית את זיהום האוויר בתוך העיר, לצמצם את עומסי התנועה הכבדים ולהפוך את ת"א לידידותית יותר לתושבים, למבקרים ולכדור הארץ באופן כללי.

מסוף תחנת תל אופןעמדות ממוחשבות שדרכן ניתן לשכור אופניים פוזרו ברחבי העיר, ובסך הכל ניתן למצוא בהן למעלה מאלף זוגות אופניים להשכרה – כשמתפעלי המיזם דואגים לשנע אופניים מתחנה לתחנה בהתאם לצורך, כך שבכל מקום ניתן יהיה ליהנות מאופניים זמינות. על מנת לנצל את השירות יש לרכוש מנוי (יומי, שבועי, חודשי או שנתי), והתשלום על כל שימוש הוא בהתאם לזמן הרכיבה, כשהשכרת אופניים לעד 30 דקות אינה עולה כסף (מעבר לדמי המנוי). האופניים הם, באופן טבעי, אופני כביש ואסור להשתמש בהם בשבילי עפר אלא רק בכבישים ובמסלולי אופניים ייעודיים.

סקרים שנערכו בערים בולטות בעולם, בהן פרויקט השכרת אופניים מתנהל מזה מספר שנים, מגלים כי בקרב צעירים נרשמים אחוזי שימוש גבוהים יחסית באופניים בזכות אפשרות ההשכרה, וכי יותר ויותר בני 20 עד 40 מוותרים על שימוש ברכב פרטי לטובת אופניים, או שילוב ביניהם לבין תחבורה ציבורית – נתונים המצביעים על כך שהשכרת אופניים הולכת והופכת לחלק יותר ויותר משמעותי בתחבורה האורבאנית, וטוב שכך: צמצום כמות הגזים הנפלטים ממכוניות פרטיות הוא אינטרס של כולנו, שכן זיהום האוויר הנגרם בגלל שימוש רב בכלי רכב אלה אחראי לשורה ארוכה של מחלות, ומזיק באופן בלתי הפיך לכדור הארץ.

טיפים להשכרת אופניים

קודם כל, קסדה. קסדה לאופניים היא פריט חיוני מאין כמותו, ואין שום סיבה לוותר עליו – ובפרט שוכרי אופניים, שרובם רוכבים פחות מנוסים ומיומנים. במקרים רבים, עלות השכרת אופניים כבר כוללת קסדה (ומנעול, שגם לו חשיבות רבה). מומלץ לברר גם לגבי ביטוח (האם נכלל בעלות ההשכרה, מה הוא מכסה וכו').

שנית, יחס חם. אמנם האופניים לא שלכם, אבל הם למענכם. שמרו עליהם לטובת אלה שירכבו עליהם בעתיד, כפי שאתם מצפים מהרוכבים שנהנו לפניכם לא לפגום באופניים.

פעלול אופנייםדבר נוסף חשוב הוא להבין שאופניים הם כלי רכב לכל דבר, ועל רוכבי אופניים לציית לכל חוקי התנועה, ולהקפיד על כללי הבטיחות בעת רכיבה (פעלולים מורכבים נועדו לרוכבים מיומנים שבאמתחתם אופני פעלולים, לא לכל אחד). הרבו בשתיית מים, והימנעו מכמות מופרזת של אלכוהול ("אם שותים לא נוהגים" תקף גם במקרה של השכרת אופניים).

על-מנת ליהנות כמה שיותר מחוויית הרכיבה, רצוי להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה, שיציע לכם מבחר אופניים להשכרה שמתאימים לצרכיכם. השוואת מחירים היא מדיניות שתמיד מומלץ לנקוט בה, גם בתחום השכרת אופניים, וכך תוכלו ליהנות גם ממחיר שלא יצרוב לכם בלב וגם מאופניים שיעשו לכם נעים בגוף ובנשמה.

למידע נוסף: השכרת אופניים בתל אביב, השכרת אופניים בפארק הירקון, השכרת אופניים בירושלים, השכרת אופניים בצפון.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.