סוגי אופניים

אישה על אופנייםהחלטתם לקנות לעצמכם או לאישה או לילד אופניים וכעת נשאלת השאלה הגדולה איזה אופניים לקנות? כשהיינו ילדים היו שני סוגי אופניים – אופניים חדשים ואופניים יד שנייה  שקיבלנו מאיזה בן דוד. היום יש הרבה סוגי אופניים, מגוון גדול ומרשים של סוגי אופניים. מגוון שלמען האמת יכול לבלבל גם רוכב אופניים ותיק ומנוסה אז בואו נעשה מעט סדר בסוגים השונים של אופניים כדי שתוכלו להכין איזה סוג אופניים מתאים לאורח החיים שלכם ולצרכים הספציפיים שלכם.

בין אם אתם קונים אופניים בפעם הראשונה או שמא אתם רוכבים מילדות על זוגות שונים של אופניים כדאי להבין היטב את ההבדל בין סוגי אופניים שונים.

אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הם סוג ייחודי מתוך מגוון סוגי אופניים – אופניים חשמליים בנויים כך שבאופן רגיל אתם מדוושים בהנאה ממש כמו באופניים רגילים אבל אופניים חשמליים נותנים עזרה של מנוע חשמלי כאשר יש צורך בכך. אם אתם גרים בערים הרריות כמו חיפה או ירושלים או בגליל או בגולן – אתם זקוקים לאופניים שלא חוששים מעליות ומסייעים לכם לשייט בעליות בקלות עם עזרה של מנוע חשמלי. כך שבמישור אתם נוסעים בהנאה ומדוושים כמו באופניים רגילים ואילו בעליות המנוע החשמלי נכנס לפעולה ומסייע. הסוגים החדשים של אופניים חשמליים הם בעלי הילוכים ומערכת שליטה מושלמת גם ללא המנוע בניגוד לאופניים חשמליים של פעם. אופניים חשמליים הם ידידותיים לסביבה וטובים מאוד גם לרוכבים מתחילים שרק בונים את הכושר שלהם.

אופני הרים

 

אחד ממגוון סוגי האופניים הם אופני הרים שהם אופניים "למבינים". במשך 20 שנה הם נחשבים לאופניים של רוכבים מתקדמים אבל תדמית לחוד ושימושיות לחוד, כן, אופני הרים כוללים גלגלים רחבים שיוצרים יציבות רבה – מה שהופך אותם לאופני הרים טובים. וכן יש גאווה לנסוע באופני הרים מרשימים אבל אם אתם נוסעים רוב הזמן על הכביש, חשוב שתדעו שאופני הרים לא יגיעו למהירויות שאופני כביש יכולים לספק לכם מכיוון שאופני הרים לא נועדו לכביש הם ייהרסו מהר מאוד בנסיעה ממושכת על כביש כי הם אינם מתאימים לכביש אז שאלו את עצמכם אם אתם מטפסים על הרי האלפים כול יום או צריכים בעצם אופניים אמינים ושורדים בתנאי עיר.

אופניים לילדים

אב מדריך ילדה לרכב על אופנייםיש מגוון גדלים של אופניים לילדים. קניית אופניים לילדים היא החלטה נבונה גם אם אתם קצת חוששים. אם אתם מסוג ההורים הדאגנים תנו לילד לנסוע על אופניים לילדים רק כשאתם או מבוגר אחר משגיח עליהם וכמובן נהגו בכל הוראות הבטיחות, קסדה טובה המכסה הראש בשלמותו, תנאי שטח בטוחים, מרחק בטוח מכבישים וסכנות אחרות. עוד אתגר ברכישת אופניים לילדים שלכם הוא התאמת גודל האופניים לגיל ולגובה של הילד ויודגש חשוב יותר להתאים את האופניים לגובה הילד ולא לגילו, אל תקנו את מה שמוכר האופניים משתדל למכור לכם, בדקו את טבלאות ההתאמה וודאו שגודל האופניים תואם את גובה הילד, יש לכך חשיבות בטיחותית וזה גם משפיע על בריאות הילד כאשר הוא מדווש. סוגי אופניים לילדים זה כבר עניין של טעם אך יש להקפיד על בטיחות ובריאות.

אופניים מתקפלים

אופניים מתקפליםאופניים מתקפלים הם פתרון חכם. מדובר על אחד ממגוון סוגי אופניים חדישים שהמציאו לאחרונה .אם אופני כביש פותרים בעיה של הגעה ממקום אחד לשני במרחקים קצרים, הרי שאופניים מתקפלים פותרים לכם בעיה של להגיע לתחנת אוטובוס רחוקה או לתחנת רכבת. אתם יכולים להגיע לתחנת הרכבת, לקפל בקלות אופניים מתקפלים מדליקים ולעלות איתם אל הרכבת וכשאתם מגיעים ליעדכם אתם "פותחים" את האופניים המתקפלים ומגיעים למחוז חפצכם. היתרון הגדול הוא שכך אין סיכוי שיגנבו לכם את האופניים – תופעה נפוצה בארצנו לאחרונה. אבל חשוב לקנות אופניים מתקפלים מחברה איכותית ואמינה כדי שישרדו לאורך זמן.

אופני כביש

אם אופני הרים הם נעלי פלדיום קשוחות הרי אופני כביש הם נעלי עקב אופנתיות. אך אל תטעו, אופני כביש בעיר מספקים את הסחורה – אם אתם צריכים אופניים שיסיעו אתכם על מדרכות אינסופיות זמן ארוך ולמרחק ארוך הרי שאופני כביש יעשו את העבודה. אלה אופניים עם גלגלים דקים וצרים, מבנה גוף אופניים קל שניתן לשאת אותו בקלות אפילו 4 קומות במדרגות. אופני כביש אולי לא נחשבים למדליקים בקרב רוכבי אופניים "מבינים" אבל אם אתם מחפשים דרך זולה ( למען האמת חינמית) קלה ובטוחה להגיע לעבודה כל בוקר בעיר פקוקה בלי לחשוב, על עלויות הדלק, על עלויות החניה, ועל פקקים אופני כביש הם הפתרון עבורכם.

אופני פעלולים

אופני פעלולים נועדו לספורטאי פעלולים מומחים. אלה אופנים שלא מתרגשים משום מכשול בדרך – אופני פעלולים קופצים מעל חומות, מדלגים בקלות מעל כל מכשול אפשרי בעיר. אופני פעלולים מאפשרים אפילו לעלות ולרדת מדרגות וכל זאת כמובן אם אתם מתורגלים ומנוסים בתחום של פעלולי אופנים. למותר להגיד שהאופניים הקצת פרועים האלה לא מיועדים לכל אחד אלא רק למכורים לתחום הפעלולים.

 אופניים לנשים

אישה על אופנייםאופניים לנשים נחשבים לאחד מסוגי אופניים שאינם נפרדים מאופני הגברים. יש להם מאפיינים אחרים מאופני הגברים ויסלחו לנו הפמיניסטיות אבל אולי בצדק. אופניים לנשים הם קלים יותר, יכולים להכיל בולמי זעזועים שהופכים את הנסיעה לנוחה יותר, הכיסא שלהם יכול להיות נוח יותר ומותאם לנשים וגם הגריפים (ידיות האחיזה) נוחים יותר. מטרת האופניים לנשים היא להפוך את הנסיעה באופניים לתענוג רגוע ולא לספורט מטלטל ועצבני שחלק מהגברים כל כך נהנים ממנו.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.