אופניים מתקפלים

אחד הטרנדים הבולטים בשנים האחרונות בתחום הדו-גלגליים הוא אופניים מתקפלים. אבל אופניים מתקפלים הם לא עוד אופנה חולפת אלא מענה לשניים מהצרכים הבולטים ביותר של רוכבי האופניים: חסינות בפני גניבות (לא מוחלטת, כמובן, שהרי אף פעם אין חסינות מוחלטת בפני גניבות – אבל הפחתה משמעותית של הסיכוי שהאופניים האהובים והיקרים ייעלמו יום בהיר אחד) ואפשרות לשלב רכיבה על אופניים עם נסיעה בתחבורה הציבורית.

איך זה עובד?

הטכנולוגיה שהביאה לחיינו שורה ארוכה של חידושים, שכלולים ואפשרויות, מספקת לנו גם סוגי אופניים חדשים, ובפרט כאלה בעלי שלדה קלה ומסגרת מתקפלת (כשאלה לא באים על חשבון החוזק והיציבות), מוט כידון מתקפל ואוכף מתכוונן. קיפול האופניים ופתיחתם לא דורשים כוח מיוחד או טכניקה מסובכת, והם מתבצעים בקלות ותוך שניות ספורות. כל מי שבאמתחתו אופניים מתקפלים לומד לקפל ולפתוח אותם תוך זמן קצר, והדבר הופך למעשה שבשגרה.

אופניים מתקפלים – יתרונות

אישה מקפלת אופנייםבתחילת 2010 הורה שר התחבורה לחברות האוטובוסים הבין-עירוניות לאפשר לכל נוסע המעוניין לשאת איתו אופניים מתקפלים לעשות זאת – ללא כל עלות (האופניים המתקפלים מונחים בתא המטען, כמובן). גם רכבת ישראל מחויבת לאפשר לנוסעים לשאת איתם אופניים מתקפלים (בתוך תיק נשיאה). התוצאה: פיתרון נוח במיוחד לכל מי שזקוק לנסיעה משולבת, בין-עירונית ובתוך העיר. כך, למשל, תושב ירושלים שרוצה לפגוש חבר בבית קפה תל אביבי ירכב על אופניו מביתו אל תחנת הרכבת בירושלים, או אל התחנה המרכזית בעיר, יקפל בזריזות את אופניו, יעלה איתם על רכבת/אוטובוס, ירד בתל אביב, יפתח את האופניים ויפליג עליהם ליעדו שמח וטוב לב (כשגם העובדה כי מספרם של שבילי אופניים הולך וגדל הופכת את האופציה הזו לאטרקטיבית יותר ויותר).

יתרון נוסף הוא ההפחתה המשמעותית של הסיכון בגניבה. הגעתם למשרד? קפלו את האופניים, הכניסו אותם לתיק הנשיאה ועלו איתם בנוחות במעלית. חזרתם הביתה? במקום לקשור אותם בחדר המדרגות ושוב לריב עם השכנה אתם יכולים פשוט לקפל את האופניים ולהעלות אותם לדירתכם (מבלי ששם הם יתפסו מקום).

אופניים מתקפלים – חסרונות

ידית של אופנייםלאופניים מתקפלים יש חיסרון אחד משמעותי: בדרך כלל הם פחות נוחים מאופניים "רגילים", ובפרט הגלגלים היחסית קטנים שלהם מייצרים חווית רכיבה משונה משהו. כמובן שאין מדובר בחיסרון גורף שמאפיין כל אופניים מתקפלים באשר הם, ובחנויות אופניים רבות ניתן למצוא אופניים מתקפלים שהרכיבה עליהם לא שונה במאום מרכיבה על אופניים רגילים.

האם כדאי להשקיע באופניים מתקפלים?

קניית אופניים מתקפלים, ברוב המקרים, היא יקרה יותר מרכישת אופניים "רגילים" – ולפעמים אפילו מדובר בהפרש משמעותי של כמה וכמה מאות שקלים (אם כי כמו בכל מוצר, שיטוט במרחבי הרשת וברחובות, בין חנות אופניים אחת לרעותה, עשוי בהחלט להוביל אתכם לאופניים מתקפלים במחיר מבצע אטרקטיבי). שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מכת הגניבות: אופניים רגילים הם אולי זולים יותר, אבל אם גונבים לכם אותם בתדירות של אחת למספר חודשים, ובכל פעם אתם צריכים לרכוש זוג חדש – אולי בכל זאת כדאי להשקיע באופניים מתקפלים (שלא לדבר על החיסכון בעוגמת נפש בכל פעם שאתם מגלים את עמוד החשמל אליו קשרתם את האופניים מביט בכם בעגמומיות כשלידו אין סימן וזכר לאופניים).

רגע של עברית: אופניים מתקפלים או אופניים מתקפלות?

אם תעצרו 10 אנשים אקראיים ברחוב, ותשאלו אותם האם יש לומר אופניים מתקפלים או שמא אופניים מתקפלות, סביר להניח שרובם קודם כל יביטו בכם בתימהון, ואז ישיבו "אופניים מתקפלות". ובכן, למרות שצמד המילים "אופניים מתקפלות" רווח ברחוב הרבה יותר, הרי שמבחינה דקדוקית אין לומר "אופניים מתקפלות" אלא "אופניים מתקפלים".

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.