מסלולים

אופנייםהביקוש למקומות מסודרים או מוגדרים לטיולי אופניים גדל וכך ההיצע. בטבע המרתק הכשירה קק"ל שבילי אופניים רבים, בערים השונות הושקעו תשיות למסלולי אופניים בטיחותיים ונראה שהאפשרויות מגוונות ורבות. בין אם אתם אוהבים לרכב על אופניים בשביל להנות מהנופים היפים שבארצנו ובין אם אתם רוכבים בשביל לשמור על כושר גופני ולעשות ספורט, קיימים אינספור מסלולי אופניים ושבילי אופניים, כך שאתם יכולים פשוט לבחור.

בעיר

עיר זה צפיפות, מכוניות מצפצפות ופקקים מרגיזים, אבל לא בישראל של ימינו. כשמחירי הדלק עולים ומתייקרים, כשהמודעות לאיכות הסביבה גדלה וכשאין מספיק מקומות לחנייה, פונים אנשים רבים לאופניים. בערים רבות התושבים גילו את האופניים ומאז הם לא רוצים לעזוב. יש לציין גם את העיריות והרשויות המקומיות שהבינו את היתרונות ולטובת הבטיחות ואיכות החיים דאגו למסלולי אופניים רבים שישרתו את הרוכבים.

אשה מחזיקה אופניים

כל רוכב אופניים יחוש ביטחון על מסלולי אופניים עירוניים וישתמש בהם בשביל להנות מטיול עירוני, בשביל פעילות גופנית וספורט או פשוט בשביל להגיע ממקום למקום בלי לבזבז זמן יקר בעמידה בפקקים ארוכים או כסף רב על מחירי הדלק הבלתי שפויים. בתוך העיר הרצלייה תוכלו לרכב בשבילי אופניים שנסללו במיוחד לרוכבים. העירייה שם תיכננה נתיבים רבים והשקיעה במסע הסברה לעידוד לרכיבה כבר ב- 2009. את הפוטנציאל והיעילות גילו ערים רבות נוספות והתופעה מתרחבת. בתוך ירושלים הבירה, שבילי אופניים רבים אותם תמצאו בגן סאקר, בטיילת שרובר ובמקומות רבים נוספים. אפילו בתל אביב העמוסה אימצו את הפיתרון המושלם ופרסו לרוכבים מסלולי אופניים רבים ומוקדי השכרת אופניים שידרבנו את התושבים לעבור לכלי התחבורה הזול, הנוח והידידותי לסביבה.

מסלולי אופניים בטבע

רמת הגולן

נוצר על ידי מעלה היצירה

ארצנו הקטנטונת מלאה בטבע ובו מסלולי אופניים רבים ומגוונים. ישנם מסלולי אופניים בתוך פארקים ירוקים כמו המסלול שבפארק הלאומי ברמת גן או זה שבפארק כפר סבא וישנם מסלולי אופניים בסביבות טבעיות כמו טיולי אופניים בצפון. אם תרצו מסלול מלא באתרים היסטוריים תוכלו לרכב במסלול נחל באר שבע ולהנות מהבוסטניים היפים ומשלל האטרקציות שבדרך. ברמת מנשה מסלול באווירה כפרית עם עצי אלון ופרחים שונים. בקיבוץ בארי מסלולי אופניים עם נופים מעוררים ושבילי אופניים בהם תוכלו להתרשם מהנגב ולהתרענן בנחל. גם באל מוחרקה תוכלו להסתובב עם האופניים שלכם ולהתרשם ממנזר ומדרך בה חורבות עתיקות.

ישנם שבילי אופניים נוספים כמו שוקדה בארי, משאבי שדה, דרך הסוכר וסינגל גלבוע והאפשרויות רבות. כל מסלולי האופניים משלבים נופים או נחלים ואתם יכולים לבחור את מה שתרצו לפגוש בדרך.

רמות קושי

חשוב לדעת ששבילי האופניים אומנם רבים אך הם מסווגים לרמות קושי שונות. בטרם צאתכם למסלול כדאי לבדוק אם המסלול מתאים עבורכם. שבילי אופניים קצרים וקלים יתאימו מאוד לרכיבה עם הילדים או המשפחה ותוכלו למצוא אותם בפארק בארי או ביער בן שמן למשל. אם אתם רוכבים מתחילים, התחילו בשבילי אופניים יותר קלילים וקצרים כדי שלא תעמיסו על עצמכם. שבילי אופניים ליותר מתקדמים יתארכו יותר וישלבו קושי מתון ולאחר שצברתם ביטחון ואתם מעוניינים להעלות הילוך, תוכלו כבר לרכב בשבילי אופניים מקצועיים יותר כמו השביל מכפר חיטים לעין שופט שלוקח בין 9 ל-11 שעות. שימו לב, יש שבילים שמשלבים עליות קשות או ירידות חדות, יש כאלה שברוב הרכיבה אתם חשופים לשמש וכאלה בהם מגע עם מים. התאימו את המסלול לסוגי אופניים שונים ולרמות. בנוסף, כדאי להתכונן בהתאם לתנאים השונים ולקחת את הציוד המתאים. כובע למסלול חשוף, מגבת למסלול רטוב ואביזרים לאופניים ישאירו טעם של עוד.

למגוון מסלולי אופניים בצפון לחצו כאן.

למגוון מסלולי אופניים במרכז לחצו כאן.

למגוון מסלולי אופניים בדרום לחצו כאן.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.