טיולי אופניים

כולנו אוהבים טיולים, זו סיבה מעולה לצאת מהבית, להנות מהנופים, לצחוק עם החברים ולשוב עם חוויות, אך לאחרונה הקסם של טיולי אופניים כובש את ישראל. יש כאלה שטיול אופניים זה משהו שיגרתי עבורם והם התמכרו לחוויה, יש כאלה שטיול אופניים משמש עבורם דרך מעולה להנות מהנופים היפים שבארצנו ויש שטיולי אופניים מספקים עבורם דרך מהנה לעשות ספורט ולכן גם קיימים סוגים שונים של אופניים. ארצנו אמנם קטנה אך מאפשרת טיולים רבים, אפשר להנות מטיוליאופניים בצפון, טיולי אופניים בדרום ולמי שלא אוהב נסיעות רחוקות, גם טיולי אופניים במרכז באים בחשבון. ארצנו מלאה בשבילי אופניים שמספקים מגוון טיולים, מהיפים והמהנים ועד המאתגרים ביותר וחשוב להתכונן בהתאם לפני הטיולים.

                                               סוגי אופניים

אפניים מיוחדיםקימיים סוגים שונים של מסלולי אופניים ולכן גם סוגים מגוונים של אופניים, לכן תוכלו לבחור איזה סוג מתאים לכם. ישנם אופני עיר פשוטות או מעוצבות שמתאימות לרכיבות קצרות ומישוריות. את אופני הילדים כולנו מכירים והם לרוב בטיחותיים ופשוטים לתפעול. אופני מהלכים הם קצת יותר מתקדמים ולהם 2 מערכות בלמים, אופני מירוץ לתחרויות עשויות משלדה משולבת אלומיניום וטיטניום ואת אופני ההרים תוכלו להשיג בדרגות התקדמות שונות.

איפה מטיילים

טיולי אופניים פופלארים מאוד, הם טיולי אופניים בצפון. הצפון עתיר הנופים שלנו משמש מקום נפלא לטיולים והדרישה שיכינו מסלולי אופניים ושבילי אופניים מסודרים בו היא ברורה ומובנת. עם הביקוש, פילסה קק"ל עשרות מסלולים והכשירה שבילים רבים במיוחד לרכיבה על אופניים, לכן בימינו ניתן לצאת לטיולים בדרגות קושי שונות, ביערות המרתקים או באתרי טבע פראיים ומאתגרים המיועדים במיוחד לטיולי אופניים בצפון. ישנם טיולים המשלבים רכיבה משפחתית או מקצועית, ארוכים או קצרים והאפשרויות המעניינות כמעט בלתי מוגבלות.

משפחה על אופניים

טיולי אופניים בדרום גם כן עוצרים נשימה, קיימים בדרום מסלולי אופניים מאתגרים ביותר וגם שבילי אופניים קלילים שיאפשרו לכם פשוט להנות מהנוף העוצמתי. רוב המסלולים בדרום הם מישוריים ולכן קיימת האפשרות לשלב בחוויה את הצעירים והקטנים שבחבורה. טיולי אופניים בדרום משלבים יערות גדולים או מסלולים מאספלט ושווה לבקר שם.

גם טיולי אופניים במרכז באים בחשבון. בגלל הפקקים הרבים, המודעות לשמירה על איכות הסביבה ומחירי הדלק המתייקרים, רבים בוחרים באופניים ונהנים מפעילות גופנית בריאה בשילוב טיולים בעיר. טיולי אופניים במרכז אינם מסתכמים רק בנוף של העיר, טיול אופניים ביער או טיול אופניים הררי גם כן אפשרי וניתן למצוא שבילי אופניים ומסלולים רבים בצמוד לישובים מרכזיים למי שרוצה להימנע מנסיעה ארוכה.

טיול מהאגדה – טיולי אופניים בחו"ל, האם לכם יש את האומץ?

איך מתכוננים

טיולים בכלל דורשים הכנות מוקדמות וטיולי אופנים בפרט מחייבים להתכונן אליהם בהתאם לטובת ההנאה, הבטיחות וההצלחה. ישנם שבילי אופניים ארוכים הדורשים יכולות פיזיות מתאימות, אל תצאו למסלול קשה בטרם התנסתם ברכיבה יומיומית וודאו שאורכו של המסלול מתאים ליכולת הפיזית שלכם.

גבר רוכב על אופנייםלטיול אופניים מומלץ לצאת עם רכב שילווה אותכם. אם מזג האוויר בעייתי תוכלו להסתתר ברכב ואם התעייפתם מהרכיבה תוכלו לנוח בהתאם. אפשר לבקש מבן משפחה או חבר ללות אתכם עם הרכב, קבוצות גדולות יותר של רוכבים נוהגים לעשות סבב של נהג מלווה תורן.

וודאו שהאופניים שלכם תקינים טרם יציאתכם לטיולים השונים.  הצמיגים צריכים להיות במצב טוב שמתאים לאופי המסלול אותו אתם הולכים לעבור, השילדה חייבת להיות תקינה וללא עיוותים ומערכת בלמים נכונה עם רפידות שמצבם טוב ללא ספק תתרום לטיולים בטיחותיים יותר. וודאו שהשרשרת וגלגלי השיניים לא נשחקו, שמערכות ההעברה חלקות, שההילוכים טובים, שהמערכות משומנות ושאין רעשים וחריקות שמחייבים טיפול.

אם אתם כבר ברמה מתקדמת, טיולי אופניים של יותר מיום אחד מחייבים התייחסות מיוחדת. הכינו ציוד שינה מתאים, אם בחרתם לבלות את הלילות במלונות מומלץ להזמין מקום מראש אך יש לקחת בחשבון שזה עלול להגביל את חופש הטיול ותיהיו חייבים להיצמד לזמנים.

התאימו סבל אחורי לאופניים שיהיה נוח ויתאים למשקלכם, מומלץ גם לצאת עם סבל קידמי לחפצים יקרים או עדינים יותר. את הציוד התאימו לאופי הטיול אך אל תגזימו, הרבה ציוד זה הרבה משקל. ישנם מספר דברים עליהם חשוב לא לוותר כמו ערכה לתיקון תקר לכל מקרה שלא יקרה, סט מפתחות שיתאים לברגים שבאופנים שלכם, חולץ לשרשראות, מפתח לכיוון או חיזוק קפיצים ומשאבה לגלגלים. פנס קידמי ונצנץ אחורי הם בגדר החובה ואסור לוותר עליהם.

פנס לאופניים

אחרי שהכנתם את האופניים, הכינו גם את עצמכם בהתאם. אופי הטיול ומזג האוויר הצפוי הם מדדים חשובים בהכנות אלה ולכן התלבשו בהתאם. באזורים הררים או מדבריים קר ומומלץ להיערך לזה. בימי שמש הקפידו על כובע שיגן על הראש ועל משקפי שמש שימנעו הסתנוורויות או עייפות של העיניים. התמרחו בקרם הגנה ושימו גם שפתון מסנן קרינה.

קחו אתכם גם עזרה ראשונה, נקווה שלא יהיה בה צורך אך מאוד חשוב שיהיה לכם תחבושות אישיות, אמצעי חבישה כמו פדי גזה או פלסטר סרט, אמצעי חיטוי כמו פולידין או אלכוהול, תכשירים נגד שפשפות, כדורים ומשחות נגד כאבים, משהו שידחה יתושים ואלוורה למקרה של עקיצה.

ישנם דברים נוספים אותם חייב לקחת כמו מזון לדרך או כמו מים שיספיקו לטיול המתוכנן, הקפידו לשתות ולאכול בהתאם לאנרגייה שאתם מוציאים. קחו גם טלפון סלולארי וכסף ואל תוותרו על נייר טואלט ומגבונים. בנוסף, ישנו ציוד שמומלץ לכל טיול כמו מצלמה, סט בגדים נקיים, סנדלים ומגבת.

לסיכום

ממש לא משנה איפה תבחרו לעשות את הטיול, חשוב שתקפידו על כל הנדרש ותעשו את ההכנות מבלי להחסיר דבר. שימרו על הבטיחות וכמובן שעל קסדה ומגנים, טיול טוב הוא כזה שנהנים בו וחוזרים ממנו הביתה בריאים ושלמים. זיכרו, אם תקפידו על כללים נכונים תהנו וכמובן שתיהיו מרוצים.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.