אביזרים לאופניים

אפשר לקנות "רק" אופניים, ולהתחיל לדווש בכיף – אבל כדי שההנאה תהיה מושלמת באמת כדאי לצרף גם אביזרים לאופניים. איזה אביזרים? כמו ברוב התחומים, האפשרויות רבות ומגוונות. אביזרי אופניים יכולים להיות כיסאות לתינוקות (אותם ניתן להרכיב על אופניים לנשים עם ילדים, כך שיוכלו לטייל עם הזאטוטים ברחבי העיר), או כלים לתיקון תקלות (על כל צורך שמתעורר), תיקים ומנשאים שונים (כדי שנוכל לקחת איתנו בנוחות כל מה שנרצה) וחלקים וחלפים לטובת מי שרוצה לשדרג אופני הרים או אופני כביש. אביזרים לאופניים יכולים להיות גם מתקן להחזקת בקבוק מים (חשוב מאוד, בעיקר בקיץ הישראלי הלוהט), מראות, מנעולים, שמנים מיוחדים לאחזקה תקינה שתשמור על האופניים לשנים רבות, ועוד ועוד אביזרי אופניים – שהרי אופניים בלי אביזרים לאופניים הם כמו ארוחה בלי קינוח: גם אם היא ממש טעימה, ומשביעה, עדיין נרגיש שמשהו חסר.

אביזרים לאופנייםמה חובה ומה מותרות?

התשובה לשאלה אילו אביזרים לאופניים הם בבחינת חובה ואילו לא תלויה באופי השימוש המיועד באופניים, ובאופי הרוכב. אין דין רוכב חובב כדין רוכב מקצועי, וכמובן שהצרכים של מי שמשתמש באופניים כדי להגיע מהבית לעבודה ובחזרה (ובסופי שבוע לפארק הקרוב או לים ובחזרה) שונים מאלה של מי שמשכים קום מדי שבת ורוכב כמה עשרות ק"מ בתור סיפתח ליום.

אביזרי אופניים חשובים לכולם הם אלה שנועדו לסייע במקרה של פנצ'ר: משאבות (ישנן משאבות יד וישנן משאבות רגל) וערכות תיקון שונות (כולל חולצים ומדבקות). המבחר בתחום אביזרים לאופניים זה רחב במיוחד, וכדאי להתייעץ עם אנשי הצוות בחנות האופניים. הידע שלהם והעצות שתקבלו מהם עשויים להיות ההבדל בין היתקעות באמצע שום מקום לבין תיקון הפנצ'ר בקלילות והגעה אל היעד שמחים וטובי לב (ואף גאים על ההתמודדות המוצלחת).

משאבה לאופנייםרוכבים ותיקים ומיומנים, כאלה שעבורם התחביב הפך זה מכבר לדרך חיים, יגלו עניין באביזרים לאופניים דוגמת קראנקים, מיסבים, מעבירים קדמיים ואחוריים, גריפים, בלמים, רפידות, גלגלי שיניים, כידונים – ועוד אביזרים לאופניים שישפרו את ביצועי הדו-גלגלי (ויספקו חומר לשיחה עם החבר'ה לפני, אחרי ובזמן הרכיבה).

חובבי הגאדג'טים ישמחו לרכוש (שלא לדבר על לקבל במתנה) אביזרים לאופניים כגון מד מהירות (שמציג את המהירות, המרחק המצטבר, המהירות הממוצעת ולפעמים גם המכסימאלית, ובאופן כללי המון מספרים שמעשירים את חווית הרכיבה של חובבי הנתונים והסטטיסטיקות), מד דופק או מכשירי ניווט משוכללים.

מי שקונה אופניים לילדים יצייד אותם, אם הוא אחראי ורוצה לשמור על גופם הרך של הזאטוטים, במגני ברכיים ומרפקים, רצוי איכותיים (זאת בנוסף לקסדה, כמובן, שהיא חובה ועליה אסור בשום פנים ואופן להתפשר). אביזרי אופניים אחרים לילדים הם צמיגים ופנימיות, משקפיים מיוחדים, מחממי ידיים ובאופן כללי בגדים מתאימים לרכיבה (ולמבט מרוצה אל הראי…)

המהדרין, אלה שחנויות אביזרים לאופניים הפכו עבורם לבית שני, יגיעו גם למדף של תוספי המזון והאנרגיה (גם לחוש הטעם מגיע להשתתף בחגיגה), או למדף הספרות המקצועית (שמכיל, בין השאר, חומר על אחזקת אופניים ומידע אודות מסלולי טיולים).

מנעול לאופנייםהתגוננות נגד מכת הגניבות

אביזרי אופניים חשובים במיוחד הם המנעולים. מכת הגניבות הביאה לכך שבשוק האביזרים לאופניים קיימים עשרות סוגי מנעולים, במידות שונות, מחומרים שונים ועם סוגי נעילה שונים. כמו בכל תחום, סקר שוק נרחב והתייעצות עם אנשי מקצוע יסייעו לכם לבחור נכון את המנעול שישמור על האופניים שלכם מפני ידיים חמדניות (ואל תתפתו למנעול זול. תשאלו מי שכבר מצא את עצמו בלי אופניים אהובים רק בגלל שהסתפק במנעול פשוט).

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.