אופני כביש

אופני כביש כשמם כן הם: אופניים שנועדו לשימוש בכבישים (סלולים), ובפרט לשם מרוצי אופניים או פעילות ספורטיבית כתחביב (בריא וממכר).

אופני כבישאופני כביש מתאפיינים במינימליזם שמטרתו להקל על הרוכבים ולאפשר להם לפתח מהירויות גבוהות. האווירודינמיות של אופני כביש היא הטובה ביותר שיש, והרכיבה עליהם קלה יותר ובעיקר יותר "זורמת". כמובן שצריך לאמץ את השרירים ואת מערכות הגוף השונות (שהרי ספורט ללא מאמץ הוא כמו אופניים בלי כיסא, והמאמץ הוא זה שמשחרר במוח את האנדורפינים שגורמים לנו עונג עילאי), אבל בתמורה אנחנו מקבלים מהירות גבוהה וסיפוק רב.

ההבדל העיקרי בין אופני כביש לבין אופני הרים הוא היעדר בולמי זעזועים: אם ברכיבה בשטח בולמי זעזועים נחוצים על מנת להגן על גופנו ולשמור על כל איבר במקומו, הרי שבכביש הם גורמים להאטה מרגיזה. החומרים מהם מיוצרים אופני כביש הם החומרים המתקדמים ביותר, כאלה המשלבים משקל קל עם חוסן גבוה – אלומיניום, סגסוגות פלדה שונות, מגנזיום, טיטניום, סקנדיום, סיבי פחם ועוד. הגלגלים של אופני כביש דקים במיוחד, גם כן על מנת להקל על הרוכבים לפתח מהירויות גבוהות, והכידון מעוקל כלפי מטה כדי ליצור תנוחת רכיבה אווירודינמית במיוחד. אופני כביש הם תחביב ממכר, וכדי להגן על האזורים הרגישים בגוף (האשכים וצינורית הזרע) הדגמים המתקדמים מאובזרים באוכף מיוחד המונע פגיעה באזורים אלה.

במקרים רבים, תמצאו קבוצות המתאמנות בצוותא ברכיבה על אופני כביש (אם כי כמובן שכל אחד יכול לרכב גם לבדו וליהנות מהשקט ומההתחברות לעצמו). הרכיבה מתבצעת בכבישי ארצנו (לרוב בשעות בוקר מוקדמות שבהם הכבישים ריקים – וזה המקום להזכיר לנהגי המכוניות להקפיד על זהירות!) או במסלולי אופניים ייעודיים, אותם ניתן למצוא בפארקים ובמקומות נוספים.

אופני כביש

בחירה נכונה של אופני כביש

בכל חנות אופניים המכבדת את עצמה תמצאו דגמים רבים של אופני כביש, במגוון גדלים, צורות, צבעים, אופניים לנשים ואופניים לגברים – והכל בטווח מחירים רחב מאוד (בהתאם לחברה המייצרת, לדגם, וגם לפי שיקול דעתו של בעל החנות, כמובן). המבחר הגדול מקנה למעוניינים לרכוש אופני כביש אפשרויות רבות, ועל מנת להגיע לבחירה הטובה ביותר עבורכם רצוי להתייעץ עם איש מקצוע בקיא ומנוסה שיתאים לכם את האופניים המתאימים ביותר לצרכיכם ולסכום הכסף אותו אתם מוכנים להשקיע.

מרוצי אופניים

ב-1868 זכה ג'יימס מור במרוץ האופניים הראשון בהיסטוריה (או, ליתר דיוק, מרוץ האופניים הראשון בהיסטוריה שתועד ועל כן הונצח). בהמשך המאה התשע-עשרה, ובמהלך המאה העשרים, הפכו מרוצי אופניים לספורט פופולארי מאוד בארצות רבות ברחבי העולם. הטור דה פראנס הוא המרוץ המפורסם מכולם, כשרק המונדיאלים והאולימפיאדות גוברים עליו בפופולאריות שלהם. מרוצי כביש מפורסמים אחרים הם הג'ירו שמתקיים באיטליה והוואלטה שמתרחש בספרד. למרבה הצער, בשנים האחרונות הוכתמו מרוצי אופני כביש רבים בגילויים של סמים אסורים בגופם של חלק מהרוכבים (ובשמועות על כך שכולם עושים את זה), אם כי עדיין ניתן למצוא גיבורים מעוררי השראה בתחום מרוצי האופניים, ובראשם כמובן לאנס ארמסטרונג שזכה שבע פעמים ברציפות בטור דה פראנס ואף ניצח סרטן אשכים.

מה עוד צריך לדעת לפני שמתחילים לרכב?

כלום. אפשר לרכוש אופני כביש ומייד להפליג עליהם לעבר השקיעה (או סתם לעבור בין בתי החברים ולהשוויץ…), אם כי המהדרין מוסיפים על האופניים גם מחזיק בקבוק (מים הם כמו אוויר לנשימה, במיוחד בישראל, במיוחד כשמבצעים פעילות גופנית כמו רכיבה על אופני כביש), ערכה לתיקון תקרים (על כל צרה שלא תבוא) ומנעול איכותי (לא כדאי להתפשר על מנעול ואמצעי מניעת גניבות, שכן למרבה הצער אופניים הם פריט נגנב מאוד). לא לשכוח לצרף קסדה לאופניים ואפשר להתחיל לדווש וליהנות.

סרטון הסבר על איך בוחרים אופני כביש

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.