אופני הרים

מתוך כול סוגי אופניים שונים שקיימים אופני הרים נחשבים לאופניים מקצוענים ורציניים, אופניים לרוכבים ותיקים ומנוסים. אופני הרים שונים מאופניים אחרים כמו אופני כביש ויש להם יתרונות וחסרונות משלהם. בעוד שאופני כביש הם קלים ועדינים יותר הרי אופני הרים הם מאסיביים וכבדים יותר, זה יכול להיראות לכם כחיסרון אבל זה לאו דווקא חסרון. כאשר אתם נוסעים בתנאי שטח קשוחים ולא יציבים, מטפסים עם האופנים על שבילים פראים ולא סלולים אתם רוצים אופניים כבדים וחזקים שישמרו עליכם יציבים בתנאי השטח הבלתי נוחים האלה. הכובד והמאסיביות שומרים אתכם יציבים בתנאי שטח קשים.

רוצים לדעת מה זה אופני הרים? צפו בסרטון הבא:

אופני הרים חיות שטח

אם אתם זקוקים לאופניים סולידיים לטיולים קצרים בעיר אופני הרים הם לא האופניים עבורכם, כי אופני הרים לא נועדו לנסוע בשלווה בתוך שבילי אופניים ייעודיים. אופני הרים הם אופניים אשר רעבים לחרוש רגבי אדמה, לדלג מעל סלעים, לנווט בין עצים, לנצח מכשולים ולהמשיך לנסוע בבטחה אל האופק הפראי. טיולי אופניים בשטח הם חוויה נפלאה ומרגשת לקבוצת חברים וגם למשפחה, אם חברי המשפחה ובכללם האישה אוהבים חוויות כאלה. כדי ליהנות מטיולים כאלה כדאי שיהיו לכם אופני הרים טובים ואיכותיים שיעמדו גם בתנאי שטח קשים.

אופני הרים

סודות אופני הרים איכותיים

אופני הרים טובים עומדים בלחצים כבדים על הגלגלים הקדמיים וגם על הגלגלים האחוריים, זה חשוב אם אתם נושאים משא נוסף על האופניים כדי לדוגמא לפיקניק בטבע וזה חשוב גם לקפיצות טלטולים והיתקלויות עם חפצים בדרך במהלך נסיעה. ככל שהגלגלים רחבים ויציבים יותר ללחץ ולעומס ולטלטולים כך האופניים יהיו יציבים יותר ובטוחים יותר ועמידים יותר בתנאי שטח. יציבות היא עקרון חשוב כאשר בוחרים אופני הרים, אך היציבות היא לא הגורם החשוב היחיד, יכולת הניווט בתנאים קשים היא חשובה גם כן. אם אופני הרים הן מאסיביות אבל יש להן יכולת ניווט ושיוט מוגבלת, הרי שהאופניים לא מספיק טובים. צריכה להיות מעין פשרה בין מסיביות ויציבות לבין יכולת ניווט והתקדמות. איך אתם אמורים לבחון את יכולת הניווט בתנאי שטח? יכולת הניווט נובעת מחופשיות דיווש ולכן כאשר אתם בודקים אופני הרים, בדקו גם את יציבות אופני ההרים וגם את חופשיות דיווש האופניים. קשה לבדוק זאת בחנות, אך אם יאפשרו לכם לצאת לסיבוב ניסיון בשדה עפר או באזור ירוק תוכלו לראות אם האופניים עומדים בדרישות האלה, אם האופניים נשארים יציבים מצד אחד גם בתנאי שטח קשים ומאידך יכולת הניווט אינה נפגעת בחירת האופניים היא מוצלחת.

אופני הרים בתנאי שטח שונים

כאשר אתם רוכבים על סוגים שונים של קרקעות בעזרת אופני הרים אתם "חשים" את הסביבה דרך האופניים. יש אופני הרים שמגיבים פחות טוב לסוגי שטח שונים ויש אופני הרים שמגיבים טוב לסוגי  שטח רבים. זאת נקודה שאולי לא חשובה עבור כל אחד אבל אם אתם מטיילים הרבה בשטח באיזורים שונים בארץ, במגוון של אזורים הרריים מסוגים שונים – חשוב שיהיו לכם אופני הרים ש"מגיבים" טוב ונותנים מענה לסוגי שטח וסוגי סביבות שונים.

אופני הרים וגורם הבטיחות

עוד נקודה שחשוב לשאול עליה כאשר קונים אופני הרים היא כמובן עניין הבטיחות – אופני הרים זקוקים למעצורים מצוינים, אתם לפעמים מוצאים את עצמכם בסביבות שטח שאתם תלויים לגמרי במעצורים – חשוב שלאופני ההרים שלכם יהיו מעצורים חזקים ואמינים שיתנו לכם תחושה של שלווה ובטחון כאשר אתם רוכבים בסביבות קשוחות.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.