אופניים לנשים

בשלהי המאה התשע עשרה, בעקבות תכנון וייצור אופניים לנשים – אופניים בעלי שלדה המתאימה למין היפה (ויש האומרים גם החזק) – וירידת מחירם של האופניים באופן כללי והפיכתם לזמינים לאוכלוסיות רחבות יותר, החלו עוד ועוד נשים לדווש. אופניים לנשים נתפשו על ידיהן לא רק ככלי תחבורה יעיל להפליא ובריא מאוד, אלא כסמל לשחרור ולעצמאות. גם התנועה הפמיניסטית מיהרה לאמץ את שני הגלגלים, הכידון, הדוושות והצפצפה, והפכה במידה רבה את אותם אופניים לנשים לסמל של הנשיות החדשה: אופני נשים – כתבה סוזן אנתוני, אחת הפעילות החברתיות הבולטות בארצות הברית של סוף המאה התשע עשרה – אחראים יותר מכל דבר אחר לשחרור הנשים. אנתוני אף אמרה בראיון לעיתון ניו יורקי: "אני מתענגת בכל פעם שעוברת לידי אישה רכובה על אופניים".

היום המראה של נשים בנות כל הגילאים מדוושות בנון-שלנט אלגנטי, קומתן זקופה וכל הווייתן משרדת עוצמה וחיוניות הוא מראה נפוץ, ותוכלו לחזות בו לאורך שבילי אופניים בערים הגדולות, בפארקים, בשטח ובכל מקום בעצם. גם המראה של קבוצות נשים רוכבות יחדיו, כל אחת על אופני נשים מסוגננות אחרות, הוא מחזה שכיח – המאפשר לנשים להעצים האחת את חברתה וליהנות מהצוותא המלבב הן ליד הבית והן במהלך טיולי אופניים בצפון הארץ, בדרומה או בכל נקודת חן שהיא ברחבי ישראל.

נשים בפעולה על אופניים

יתרונות הרכיבה על אופניים

מחקרים רבים הוכיחו מעל כל צל של ספק שרכיבה על אופניים באופן קבוע היא פעילות בריאה מאין כמותה. אופני נשים לא רק מובילים את הבנות מנקודה אלף לנקודה בית, אלא מחזקים את מערכת הלב-ריאות ומסייעים לשמור על משקל תקין (בזכות שריפת הקלוריות ושיפור קצב חילוף החומרים), על מבנה גוף מעוצב ומושך, על לחץ דם תקין, ועל רמות אינסולין וטריגליצרידים משביעות רצון. התוצאה: ירידה משמעותית בסיכון ללקות במחלות לב ודם, ועל פי מחקר שנערך בקרב 30,000 נשים רכיבה על אופניים לנשים אף מפחיתה את הסיכון ללקות בסרטן שד. בניגוד לענפי ספורט אחרים, רכיבה על אופניים לא גורמת לעומס יתר על המפרקים, וגם רכיבה מתונה (בדרך לעבודה וממנה, למשל) תורמת לבריאותנו רבות.

אופניים לנשים (וגם לגברים, כמובן) תורמים גם לחשבון הבנק שלנו: הם זולים יותר מכלי רכב אחרים, אינם מחייבים ביטוחים יקרים, חוסכים לנו את הצורך לרכוש דלק יקר (ולכדור הארץ את זיהום האוויר ההרסני) וגם חיפוש חנייה כבר אינו משימה בלתי אפשרית למי שמצוידת באופניים לנשים.

אשה רוכבת על אופניים

אופניים לנשים – דגשים מיוחדים

אופניים לנשים מחייבות תשומת לב מיוחדת למספר אספקטים, על מנת לאפשר התאמה מדויקת למבנה הגוף הנשי (השונה מהותית מזה הגברי). קודם כל, בממוצע נשים נמוכות יותר מגברים, ועל כן אופניים לנשים יתאפיינו בשלדה נמוכה המאפשרת עלייה על האופניים וירידה מהם בנוחות ובקלילות. גם ידיהן של הנשים קצרות (שוב, בממוצע כמובן) מאלה של הגברים, ועל כן המרחק בין הכיסא לבין הכידון באופני נשים קצר יותר מאשר באופניים המיועדים לגברים. גם תכנון ה"רמה" באופניים לנשים לוקח בחשבון את ההבדלים בין המינים, על מנת לאפשר לנשים לעמוד בנוחות בשעת הצורך מבלי לסכן אזורים רגישים בגופן. כיסא מרופד במיוחד יתקבל אף הוא בברכה, וגם הדוושות של אופניים לנשים וידיות האחיזה מותאמות במיוחד לצרכים של המין היפה.

אופניים חשמליים הם אופציה מועדפת על ידי נשים רבות, שכן הם מאפשרים להן להתנייד בקלות, בנוחות – וללא זיעה. בכל חנות אופניים שהיא ניתן למצוא דגמים רבים של אופני נשים, ולצידם אנשי מקצוע שישמחו לעזור לכן לבחור את הזוג הטוב ביותר עבורכן. שם גם תוכלו למצוא קסדה לאופניים שתתאים בול לראש שלכן ותשתלב היטב במראה הכללי.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.