קסדה לאופניים

רכיבה על אופניים היא חוויה מהנה, למבוגרים ולילדים. לא משנה אם אתם רוכבים על אופני כביש, אופניים חשמליים או כל סוג אחר של אופניים; בין אם אתם מתנייעים בשבילי אופניים מיוחדים בתוך העיר ובין אם מדובר במסלולי אופניים המתפתלים בין ואדיות והרים – בכל מקרה השילוב בין תנועה מהירה, הרוח המכה בפנים, החופש והסטייל הופך כל נסיעה לתענוג.

קסדה לאופנייםאבל אופניים הם כלי רכב. וכמו בכמו כל כלי רכב, גם באופניים טמונה סכנה כשלא נוהגים בזהירות – והכוונה היא קודם כל לקסדה לאופניים. עבור אלה שאינם מחפשים סיכונים מיותרים, קסדות לאופניים הם פריט חובה בכל רכיבה!

 

בין השנים 2007 ל- 2011 גם החוק חייב חבישת קסדות לאופניים בכל רכיבה. חוק אותו יזם ח"כ גלעד ארדן קבע כי כל רוכב אופניים, בגיר או קטין, יחבוש קסדה לאופניים כל אימת שהוא עולה על אופניו. מי שרצה להרכיב אדם אחר על אופניים חויב לדאוג כי גם הנוסע השני יחבוש קסדה לאופניים, ואילו בעלי חנויות אופניים חויבו להציג בחנות, בצורה בולטת, את דבר החוק.

לחוק היו תומכים רבים, שציינו כי קסדות לאופניים מונעות פציעות ראש ומצילות חיים, וגם מתנגדים לא מעטים, ובהם, למשל, ח"כ דב חנין שביקש להגביל את החוק ולחייב רק ילדים, בני נוער ורוכבי אופניים תחרותיים בחבישת קסדות אופניים. הסיבה העיקרית להתנגדות לחוק הגורף הייתה שהוא עלול למנוע מרבים וטובים לעבור מכלי רכב מזהמים לאופניים ידידותיים לסביבה (ולגוף האדם), כך שבסופו של דבר הנזק יגבר על התועלת.

קסדה לאופנייםהחוק כאמור עבר למרות ההסתייגויות, אבל בשנת 2011 החליטה הכנסת על תיקון לחוק, ולפיו קסדות לאופניים הן חובה רק עבור בני נוער וילדים בכל נסיעה, ואילו מבוגרים יחויבו לחבוש קסדה לאופניים בדרכים בין עירוניות. המצדדים העריכו כי הסרת החובה הגורפת תגדיל את מספר רוכבי האופניים ובכך תקטין את זיהום האוויר (שפגיעתו, בעיקר בערים הגדולות, קשה והרסנית הרבה יותר מאשר פגיעות ראש פוטנציאליות בשל היעדר קסדה); המתנגדים סיפקו תחזיות קשות לפיהן מספר האשפוזים יזנק וגם מספר מקרי המוות של רוכבים שוויתרו על קסדות אופניים יעלה.

קסדה לאופניים – בכל זאת לא כדאי לוותר

אפשר להבין מבוגר שלא רוצה לחבוש קסדה לאופניים בכל רכיבה. בסופו של דבר, אנשים מבוגרים אחראים על חייהם, וכשם שאי אפשר לחייב אדם להקפיד על תזונה בריאה או לוותר על סיגריות מסרטנות ומחרבות בריאות, כך רצוי לתת לאנשים מבוגרים את הבחירה אם לחבוש קסדה לאופניים או לא. אבל גם חשוב להזכיר שחלק ניכר מהרכיבה על אופניים מתבצעת בכבישים, לצד מכוניות שנחפזות ליעדן, משאיות ששדה הראיה שלהן מוגבל, אוטובוסים מגושמים ושאר סכנות; ושכל מפגש בין אופניים לכלי רכב גדול יותר עלול להביא להשלכת האופניים, והרוכבים, על הקרקע. קסדה לאופניים תגן על הראש, ובהיעדרן של קסדות אופניים תאונות שהיו נגמרות בשריטות ומעט שפשופים לא נעימים עלולות לא עלינו להסתיים בפגיעות חמורות ובנזקים בלתי הפיכים.

גם רכיבה בשבילי אופניים או על מדרכות עלולה להסתיים במפגש כואב עם האספלט: ילד שקופץ בשדרה לתוך מסלול האופניים בלי לשים לב, בלטה שבורה, כלב שמשתחרר מרצועתו ומזנק על האופניים ובלת"מים נוספים עלולים להפיל את הרוכב מאופניו, ושוב – עם קסדה לאופניים מדובר במכה קטנה אבל כזו שאפשר לחייך ולומר "עד החתונה זה יעבור", בלי קסדה לאופניים כבר לא.

קסדות לאופניים – מודרניות, יפות, נוחות

רצוי לזכור שקסדות לאופניים מיוצרות מחומרים קלים, מעוצבות לעילא ולעילא, מכילות מספר רב של פתחי אוורור ומנדפות כל זיעה – כך שהן כמעט בלתי מורגשות. התחושה היחידה שהן מעוררות הן תחושת הביטחון בכל רכיבה.

למידע נוסף על אביזרים לאופניים לחצו כאן.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.