אופניים לילדים

כשהיינו ילדים, טיולי אופניים היו אחת החוויות רבות העוצמה ביותר שידענו. המאה העשרים ואחת הביאה איתה מרחבים אורבאניים צפופים יותר וכבישים סואנים יותר – אבל עדיין אופניים לילדים הם מוצר מבוקש המביא איתו שמחה רבה לזאטוטים.

ילדה רוכבת על אופנייםאופני ילדים הם לא רק אביזר כיפי לשעות הפנאי: קניית אופניים לחבר'ה הצעירים יוצרת אצלם שיפור משמעותי ברמת הקואורדינציה (תכונה חיונית מאין כמוה), מפתחת אצלם את שיווי המשקל (שגם הוא חשוב מאוד להתפתחות הילדים), מנחילה להם תודעה ספורטיבית, ממלאת אותם ביטחון עצמי, תורמת לבניית השרירים ולחיזוק מערכת הלב והריאה, ובאופן כללי אופניים לילדים מסייעים להם ליישם בפועל את האמרה הכל כך נכונה "נפש בריאה בגוף בריא".

אופניים לילדים – כל גיל והזוג שלו

אופני ילדים חייבים להתאים לילד, אחרת הם יינטשו לאנחות ויעלו אבק במחסן מבולגן או מרפסת מלאת חפצים נטולי שימוש.

איך מתאימים אופניים לילדים? קודם כל לפי הגיל. את זוג האופניים הראשון אפשר לרכוש כבר עבור פעוט בן שנתיים, כמובן בהתאם לקצב התפתחותו ולמוכנות שלו לרכב על אופניים. אופניים לילדים בני שנתיים עד שלוש, או אפילו ארבע במקרים מסוימים, יצוידו בגלגלי עזר, יהיו קלים מאוד (גם למען ההורים, שאחרי שהילד מתעייף מוצאים עצמם גוררים את האופניים או סוחבים אותם על כתפיהם…). כמובן שגם הצבע של אופניים לילדים יהיה זה האהוב על הפעוטות, וציור של אביר, נסיכה או גיבור ילדים זה או אחר יתקבל אף הוא בברכה (אגב, אין חובה לקנות אופני ילדים ממותגים, אפשר תמיד להוסיף בבית מדבקות צבעוניות או ציורים ססגוניים).

בני הארבע-חמש כבר יכולים לוותר על גלגלי עזר ולרכוש ביטחון עצמי, שיווי משקל ועצמאות משמחת במיוחד. משקלם של אופניים לילדים בני 4-5 ומעלה הוא קל, על מנת לסייע להם לרכב ולהניע את האופניים בלי מאמץ מוגזם עבורם (ברוב המקרים אופניים לילדים עשויים מאלומיניום, חומר שמשלב משקל נמוך עם עמידות גבוהה וחוזק מרשים).

אופניים לילדים

חשוב מאוד לוודא שהאופניים מצוידים בבולמי זעזועים איכותיים (על מנת להגן על גופם הרגיש של הזאטוטים), בכיסא נוח ובמרכז כובד יחסית נמוך (שמסייע, כמובן, לשיווי משקל). וכמובן, אופניים לילדים זקוקים גם לפן אסתטי מושקע ובפרט הולם את טעמו של הילד (שבשלב הזה כבר הפך ליצור דעתן עד מאוד).

ילדים בגיל 10 ומעלה עשויים כבר לבקש לעצמם אופני פעלולים, ולהתחיל לאתגר את עצמם (או לחילופין לצפות בסרט הישן "חבורת אופני ה-BMX" ולשאוב ממנו השראה). מגיל 14 ומעלה מתיר החוק רכיבה על אופניים חשמליים. אופניים שכאלה כבר מאפשרים לחבר'ה הצעירים ניידות רבה, במהירות של עד 25 קמ"ש – ופתאום קל, וכיף, להגיע לבית הספר, לים, לחוג, לחברה, לסבא וסבתא ולכל מקום שמתחשק.

סרטון הסבר על איך קונים אופניים לילדים:

התאמת האופניים לגובה הילד

סוגיה חשובה במיוחד היא התאמת האופניים לגובה הילד. אופני ילדים גדולים מדי מקשים על הילד לרכב (ואף עלולים ליצור אצלו רתיעה לטווח ארוך מרכיבה על אופניים), ואילו אופניים קטנים מדי יגרמו לו להרגיש כמו פיל בפולקסווגן. אמנם הגובה של המושב ושל הכידון ניתן לכוונון, אבל מאחר וילדים נוטים לגדול כל הזמן, ולפעמים אפילו בקפיצות דרמטיות תוך זמן קצר, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מיומן שיתאים לילד שלכם אופניים לילדים שיבטיחו לו חווית רכיבה מהנה.

קסדה בראש טוב

החוק מחייב חבישת קסדה בכל רכיבה על אופניים, בין אם מדובר באופני ילדים ובין אם באופניים למבוגרים עסקינן. רכשתם אופניים לילדים? קנו גם קסדה. איכותית. הרי לראש של הזאטוט אין תחליף. קסדה לאופניים חייבת קודם כל תו תקן, וכמובן להתאים בול לראש של הילד. בנוסף, רצוי לבדוק שמנגנון הנעילה פשוט וניתן לפתיחה קלה, שהרצועה נוחה, שהריפודים מונעי זיעה (וניתנים לפירוק בקלות על מנת לאפשר כביסה מפעם לפעם), וגם צבע מרנין לא יזיק…

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.