אופני פעלולים

אין אדם שלא חולם מתישהו על הופעה במסגרת קרקס. בעיקר ילדים אוהבים לדמיין את עצמם נודדים מארץ לארץ, מעיר לעיר, ובכל מקום זוכים למחיאות כפיים סוערות על ביצועים מרהיבים (אחר כך הם חולמים להיות אסטרונאוטים ולפגוש חייזרים, להיות כדורגלנים ולהוביל את הנבחרת לגמר המונדיאל, זמרים בקיסריה וגנבים בינלאומיים מתוחכמים שגונבים מהעשירים ומחלקים לעניים – ובסוף נהיים מתכנתים ו/או פקידי בנק…)

פעלול אופנייםאופני פעלולים הם דרך נהדרת לחיות את החלום (זה המקורי, להופיע בקרקס, מוקף אנשים יפים, תלבושות מסוגננות, כישרונות יוצאי דופן ופעלולים שיש בהם גם שמץ סכנה ולא מעט דרמה מלהיבה). אופני פעלולים מאפשרים לנו ליהנות כמו בחלום – ואז לחזור הביתה, אל המרחב הרגוע והבטוח, אם כי אופני פעלולים הם גם תחביב ממכר מאוד, ובדרך כלל רוצים להספיק עוד רמפה ועוד קפיצה מאתגרת לפני שיורדים מהאופניים, ואז עוד רמפה אחרונה, ועוד דואט קצר עם המעקה ועוד סלטה אחרונה חביבה ועוד מכשול אחרון בהחלט בהחלט.

מיטב הפעלולים של רוכבי אופני פעלולים

אופני פעלולים – מבנה ומאפיינים

אופני כביש מתאפיינים בעיקר בשלדה קלה ובהיעדר בולמי זעזועים, אופני הרים מגיעים עם בולמי זעזועים ומערכות הילוכים מתוחכמות ואילו אופני פעלולים חייבים קודם כל ובראש ובראשונה שלדה חזקה במיוחד וגלגלים שמעיפים לרוכבים את המוח ואת האופניים לשמיים. בנוסף, מצוידים אופני פעלולים בכידון שניתן לסבסוב מלא ובעוד חלקים המאפשרים לפזז עם האופניים.

אופני פעלולים של החברות המקצועיות מיוצרים בהתאם למפרטים ספציפיים שיצרו רוכבי אופני פעלולים מנוסים, כאלה שיודעים בדיוק איך האופניים צריכים להיות ומה יניב את הביצועים המסחררים ביותר – ובזכותם הקפיצות עוצרות נשימה והנחיתות רכות.

אופניים שבנויות לפעלולים

מה חשוב ברכישת אופני פעלולים?

קניית אופניים שמטרתם פעלולים מסחררים מחייבת ידע ובקיאות בתחום. רובנו, מן הסתם, לא יודעים בדיוק מה זה "קראנק" ולמה עדיף קראנק משלושה חלקים ולא בחתיכה אחת, או האם כרומולי זה מצוין או רק טוב, ואפילו מונחים כמו "מיסבים" ו"יחס העברה" עלולים לסחרר אותנו…

מי שמתמצא בתחום, ויודע בדיוק מהו המפרט האידיאלי עבור מבנה הגוף שלו ואופי הפעלולים שהוא רוצה לבצע, יכול פשוט לשוטט בין חנויות האופניים השונות המציעות אופני פעלולים, להתייעץ עם המוכרים (שלרוב מצוידים בידע רב ויכולים לתרום טיפים רבי תועלת) – עד שיגיע לעסקה הטובה ביותר מבחינת יחס עלות תועלת. עצה כללית: ברוב המקרים עדיף להשקיע עוד קצת כסף, ובתמורה ליהנות אחר כך מאפשרויות רבות יותר ומקפיצות מלהיבות יותר.

מי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום (או ליתר דיוק, את קפיצותיו הראשונות), רצוי שיצטייד בחבר/מנטור, שכבר בקיא בתחום ויכול לעזור בבחירה.

עוד פעלולים של רוכבי אופניים

ואחרי הקנייה?

בעלי אופני פעלולים הם חבורות מגובשות היטב, עם קודי התנהגות, הרגלים, מסורות, ביגוד אופניים או אחר שמייחד אותם – וכמובן מקומות מפגש שבהם אפשר להפגין את היכולות, לתרגל פעלולים חדשים ולהבין ש"השמיים הם הגבול" זה לא רק ביטוי אלא בהחלט יכול להפוך גם למציאות מספקת ומשמחת.

השראה לפעלולים ותרגילים אפשר לקבל בכל מקום, כיד הדמיון הטובה עליכם, או דרך אימונים משותפים עם החבר'ה, כשכל אחד מאתגר את השני. אפשר כמובן גם להיכנס ליו-טיוב, להקליד "פעלולי אופניים", ליהנות מהסרטים, תוך כדי לתכנן איך לבצע אותם בעצמכם – ואחר כך ליישם זאת בשטח (אגב, לא רק מי שבאמתחתו אופני פעלולים ייהנה מצפייה בסרטים וביכולות המופלאות של בני האדם שכמו רוקדים עם האופניים, על הקרקע ובאוויר).

ולא פחות חשוב – לא להתחיל עם קפיצות ופעלולים בלי קסדה לאופניים, ורצוי אחת טובה במיוחד. אין פעלולן שלא מועד, אין קופץ שלא נופל, ועם ראש מעוך קשה לתכנן ולבצע פעלולים שימשכו מבטי התפעלות…

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.