ביגוד אופניים

רכשתם אופניים, הצטיידתם באביזרים, הראש שלכם כבר גדוש ברעיונות לטיולי אופניים בצפון הארץ – עכשיו כל מה שנשאר לכם הוא להתלבש. אפשר כמובן לעלות על אופניים גם עם בגדים רגילים, אף שוטר לא יעצור אתכם וגם משטרת האופנה, ברוב המקרים, תעלים עין – אבל חווית הרכיבה נתרמת רבות מביגוד אופניים, שיוצר במיוחד עבור פעילות מהנה זו.

איש מחזיק אופנייםחנויות אופניים מחזיקות מלאי רחב של חולצות, מכנסיים, בנדנות, כפפות, נעליים ושאר פריטי לבוש. ביגוד אופניים תמיד מחמיא לגוף, מתאפיין בססגוניות עזה ובחומרים איכותיים – והתוצאה: שבילי אופניים רבים נראים כמו תצוגות אופנה מלאות שיק, לשמחת העוברים והשבים.

מי שאופניים הם חלק בלתי נפרד מגופו (ואחרי שמתחילים לרכב על אופניים, קשה להיפרד מהם…) מן הסתם כבר הרגיש על בשרו את ההבדל בין רכיבה עם ביגוד אופניים לבין דיווש עם בגדים רגילים.

ביגוד אופניים צריך להיות צמוד לגוף (כדי להקטין את החיכוך עם האוויר ולאפשר מהירות גבוהה יותר) אבל כמובן נוח ולא מעצבן, ובנוסף כדאי לבחור ביגוד אופניים ללא תפרים, גם כן כדי להקטין את החיכוך עם הגוף ואת סכנת השפשפות.

ביגוד אופניים – דגשים לקיץ

שתי סכנות אורבות לרוכבי האופניים בקיץ (שבישראל, אין צורך להזכיר, משתרע על פני חודשים ארוכים): האחת, זיעה שאינה מתנדפת אלא נותרת דבוקה לגוף ושבשילוב רוח עלולה לגרום להצטננות ואף לדלקת ריאות; השנייה, חשיפה רבה לקרינה המסוכנת של השמש.

רוכב אופנייםביגוד אופניים חייב לספק פיתרון ומענה לשתי סכנות אלה (שכמובן קיימות לא רק בקיץ, אבל בעונה זו הן מוחשיות יותר). על מנת לשמור על עורנו, נשתמש בביגוד אופניים המתאפיין בצפיפות גבוהה של הסיבים בבגד, כך שקרני השמש לא יצליחו לחדור מבעדם. רכיבה כתחביב רצוי מאוד לבצע בשעות הבוקר המוקדמות, עד 10, או בשעות הערב הנעימות, אחרי 6. מעטים הרוכבים שילבשו מכנסיים ארוכים או חולצה ארוכה באמצע אוגוסט, אבל אם אתם יוצאים לרכיבה ממושכת בשעות הצהריים, כשקרינת השמש במלוא עוצמתה, אולי רצוי לשקול זאת – או לחילופין לרכוש שרוולי הגנה מהשמש. תכשירי הגנה מהשמש הם בדיוק כמו קסדה לאופניים .

לשם מענה לבעיית הזיעה, פותחו טכנולוגיות חדישות ויוצרו בגדים מנדפים, המאפשרים לזיעה לעבור דרך הבגד ולא להידבק לגוף. ביגוד אופניים שכזה גם הופך את חווית הרכיבה לדביקה פחות ולנעימה יותר.

מה עושים בחורף?

כפפות לאופנייםמעטים רוכבי האופניים שיוותרו על התענוג רק כי הטמפרטורות צנחו מעט. ה"סוד" לרכיבה חמימה ונעימה בחורף הוא ביגוד אופניים המורכב משכבות: שכבה חיצונית אטומה בפני מים ושכבה פנימית שמבודדת את הגוף מהרוח והקור ובד בבד מנדפת את הזיעה. רצוי מאוד להצטייד גם בכפפות מבודדות, גרביים תרמיות  וגם וסט אטום מלפנים ונושם מאחור הוא רעיון טוב (כך הרוח לא תפגוש את מרכז הגוף, שיישאר חמים).

נעליים

מי שגומא קילומטרים רבים על האופניים ורוצה חיבור הדוק יותר מוזמן לרכוש נעליים מיוחדות לרכיבה: עמידות, מאווררות, בעלות משקל קל, עם סוליה שתוכננה להעביר את מירב הכוח מהרגל לפדל וחלק פנימי אנטי בקטריאלי. ישנן נעלי רכיבה המיועדות לרכיבת שטח וישנן כאלה המתאימות יותר לרכיבה בכביש. גם גרביים בעלי יכולת נידוף זיעה גבוהה הם הכרח המציאות לאלה שמתקשים לרדת מהאופניים.

ביגוד אופניים לשטח

מי שבאמתחתו אופני הרים, ונוהג לצאת לרכיבות בשטח, יודע שבשטח תמיד נופלים ושהנפילות כואבות (אפילו יותר מנפילות בשבילי האספלט שבעיר). כדי להגן על הגוף, ניתן להשתמש בטייטסים ממוגנים (כאלה בעלי ריפודים קשיחים באזורים הרגישים), מגני ברכיים, מגני מרפקים ומגני גוף לפלג הגוף העליון.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.