מסלול האחוזה

במושבה בנימינה וסביב אחוזתו של הברון דה רוטשילד, ישנם מספר שבילים המתאימים לטיולי אופניים. מסלול מומלץ, הינו מסלול האחוזה המלא בתצפיות המשקיפות אל עבר חוף הכרמל. מסלול אופניים זה מעגלי, קל ומתאים לכל המשפחה. אורכו של טיול האופניים הוא כחצי יום של רכיבה הכולל עצירות עבור תצפיות והפסקות למנוחה והוא מתאים לכל עונות השנה.

הוראות ההגעה

בכדי להתחיל בטיול האופניים, יש צורך לנסוע ברכב עד לנקודת ההתחלה. נוסעים על כביש ארבע, עד שמגיעים לצומת בנימינה, שם נכנסים לתוך בנימינה ונוסעים לכיוון מזרח בכביש מס' 653 עד לכיכר הראשונה. בכיכר פונים שמאלה לדרך העצמאות, ובכיכר הבא פונים ימינה לדרך נילי. נוסעים עד שעוברים מעבר מתחת למסילת הרכבת, ומיד אחר כך פונים שמאלה בכביש 652 לעבר זיכרון יעקב. ופונים בצומת לכיוון חוות הנוקדים ורמת הנדיב. ברמת הנדיב ישנו מגרש חנייה לרכבים, ניתן לחנות שם ולהתחיל בטיול .

מסלול הטיול ואתרים מומלצים

באחוזת הקבר של הברון בנימין אדמונד דה-רוטשילד, הגם ידוע בכינויו הנדיב, ישנו גן זיכרון בו נמצאת מערת הקבר של הברון ורעייתו. פרט לקבר יש בגן צמחייה המונה כל מיני סוגי צמחים מרחבי העולם. מצומת השבילים ניתן להתחיל בטיול אופניים. מהצומת יוצאים שני שבילים בצבע אדום, בחרו בשמאלי מביניהם ומכיוון שמדובר בטיול אופניים מעגלי, אז בשביל השני תחזרו. אורכו של השביל הוא כ 1.5 ק"מ לעבר חרבת עקב ומסומן בבולי עץ אדומים. שימו לב במהלך הרכיבה שבולי העץ המצוין עליהם מספר, מסמנים נקודות מעניינות. ובמהלך טיולי אופניים חשוב גם לא לשכוח ליהנות מהנוף והצמחייה הרבה הצומחת באזור.  אמנם טיול אופניים זה מתאים לכל עונות השנה, אך בעיקר בעונת האביב ניתן למצוא צמחים כמו חרדל לבן, סייפן התבואה, אלת המסטיק וכן עוד מגוון רב של צמחים. השביל עובר דרך חורשת ברושים, וממשיך ומגיע עד לחרבת עקב שנמצאת על מצוק חוטם הכרמל. שם תוכלו לעצור ולראות מקרוב שחזור מרהיב של וילה מהתקופה הביזאנטית. השחזור נבנה על גבי וילה מהתקופה הרומית שככל הנראה יושבה על ידי יהודים וננטשה על ידם בזמן המרד הגדול בשנת 66-70 לספירה. מסביב למבנה ישנם גתות, בתי בד וגורן שודאי שימשו את תושבי המקום ועל שפת המצוק ישנה תצפית יפיפייה אל עבר ים הכרמל והמישור. ממשיכים צפונה לאורך המצוק עם השביל האדום. לאחר חצי קילומטר נגיע למפגש עם נחל תמסח. שם ניתן לראות שרידים של ביצות שהיו שם, בטרם יבשו אותן בשנות החמישים. לאחר שחוצים את הוואדי של נחל תמסח מגיעים בחזרה לצומת השבילים. השביל הצהוב מוביל חזרה לנקודת ההתחלה והשביל האדום עולה את נחל תמסח ומוביל חזרה לגני הנדיב ולמגרשי החניה.

 

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

פורסם בקטגוריה מסלולי אופניים בצפון, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.