נעלי רכיבה

הפופולאריות הגואה של רכיבה על אופניים, הן כדרך להתנייד ביומיום והן כתחביב וכפעילות ספורטיבית, הביאה לביקוש רב גם לנעלי רכיבה לאופניים – וכיום יותר ויותר רוכבים מצטיידים בנעליים המותאמות במיוחד לרכיבה על אופניים.

נעלי רכיבהחשיבותן של נעלי רכיבה לאופניים מתעצמת כשיוצאים לטיולי אופניים. טיולי אופניים משלבים רכיבה (בדרך כלל לאורך קילומטרים רבים) והליכה, וחשוב מאוד שהנעליים יתאימו לסוג כזה של פעילות ספורטיבית ומאמץ. גם רכיבת כביש היא תחביב המצריך השקעה והתייחסות רצינית: נעלי רכיבה לאופניים המיועדות לרכיבת כביש ישדרגו את האימון ויאפשרו ביצועים טובים יותר.

נעלי רכיבה לאופני הרים

טיולי אופניים הם אחד הבילויים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות – ובצדק. המסלולים המיועדים לרוכבי אופניים הולכים ומתרבים, והם מציעים נקודות תצפית ייחודיות אל הנופים הקסומים ביותר, אנדורפינים המשתחררים בהמוניהם במוח הודות לפעילות הגופנית וסיפוק רב הן מהעמידה במאמץ (שמותאם כמובן לרמת הרוכב) והן מהטיול.

נעלי רכיבה לאופניים המיועדות לרכיבה בשטח צריכות להתאפיין בסוליה חזקה (על מנת לאפשר גם הליכה בתוואי שטח זה או אחר), במשקל קל (על מנת לא להכביד על הרגל במהלך הרכיבה וההליכה), ברפידה פנימית המעניקה נוחות מקסימלית, באוורור הולם למניעת הצטברות זיעה בתוך הנעל, בסגירה נוחה ולא לוחצת מדי – וכמובן להתאים לטעמו של הרוכב.

נעלי רכיבה לאופניים – כביש

נעלי רכיבה לכבישגם נעלי רכיבה לאופני כביש מתאפיינות בסגירה נוחה (באמצעות רצועות), רמת אוורור גבוהה, רפידות אנטומיות ובעיקר סוליה קשיחה וחזקה המעבירה היטב את הכוח מגוף אל הדוושות על מנת לאפשר מהירות רכיבה מקסימלית. חשוב מאוד לבדוק היטב אם הנעליים מתאימות בול לרגליים ובשום פנים ואופן לא להתפשר על "בערך".

נעלי רכיבה לאופניים עם דוושות קליפלס

רוכבים רציניים – ורוכבים רבים מתמכרים לאופניים והופכים עד מהרה "משוגעים" לנושא – מעדיפים דוושות קליפלס, כלומר דוושות המתחברות לנעליים והופכות ליחידה אחת (המתנתקת בקלות במקרה הצורך ובעיקר בזמן עצירות פתע). דוושות כאלה מגנות על הרגליים מפני החלקה ומפגש לא נעים עם חלקים אחרים באופניים, מאפשרות העברת כוח רב יותר מהגוף אל האופניים באותו מאמץ, ובאופן כללי מעצימות את ההנאה מהרכיבה. דוושות כאלה מחייבות נעלי רכיבה לאופניים מיוחדות (ולאו דווקא יקרות מדי).

למידע נוסף על אביזרים לאופניים.

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.