אופניים לתינוקות

תינוק עם אופנייםאופניים הם אחת ההנאות הגדולות ביותר של ילדים ופעוטות. אופניים לתינוקות ולילדים הם אחת המתנות הפופולאריות ביותר בראש השנה, כנראה על-מנת להיערך ליום כיפור שהפך זה מכבר ליום האופניים (והקורקינטים).

הביטוי "אופניים לתינוקות" הוא מעט מבלבל, שכן אף תינוק בן יומו לא מוודש נמרצות, וגם תינוקות בני מספר חודשים עדיין לא רוכבים על אופניים "אמיתיים", אבל אין זה אומר שאין יכולת לאפשר את חווית הרכיבה על אופניים לתינוקות – ישנם סוגי אופניים רבים המיועדים לפעוטות, כשלמעשה גם הבימבות נכללות בקטגוריה זו.

דרך אחרת שבה תינוקות יכולים לחוות רכיבה על אופניים, או למשל טיולי אופניים היא באמצעות מושב מיוחד המותקן על האופניים של אמא או אבא – וגם זו דרך טובה להתנייד ממקום למקום, לחוות את הסביבה בלי שום פילטרים, לחוש את הרוח מלטפת בעדינות את הפנים ולראות כיצד העולם מחייך אליך (והרי לכולנו נמרח חיוך אינסטינקטיבי על הפנים כשאנו רואים תינוקות על אופניים).

אופניים לתינוקות כצעצוע התפתחותי

אופניים לתינוקות הם צעצוע התפתחותי רב חשיבות. הם מוסיפים עניין לחייו של הפעוט ומציעים לו אפשרות תעסוקה עצמאית (אין ילד שלא יחקור לעומק כל חלק וחלק באופניים), משפרים את היכולות המוטוריות שלו, את התפקוד הפיזי שלו באופן כללי, מעניקים לו יכולת תנועה מהירה יחסית ממקום למקום – ובעיקר מדובר בפשוט כיף… (אגב, יש המוסיפים לאופניים לתינוקות או לילדים גם ביגוד לאופניים, לא מתוך הכרח אלא כי מדובר בבגדים ממש יפים…)

אופניים לתינוקות ניתן להשיג בחנויות אופניים ובחנויות צעצועים. המבחר רחב מאוד, הצבעים עליזים וססגוניים, לעתים הם מיוצרים בצורות מיוחדות (דינוזאור, כלב וכדו') ובמקרים אחרים מודבקות עליהם דמויות אהודות (דורה, דייגו וחבריהם) – ולכם רק נותר לקחת את הפעוט לחנות ולראות לאן נמשכות עיניו ורגליו.

להמלצות בכל מה שקשור לתינוקות בקרו באתר דאדא תינוקות – www.mbaby.co.il

מושב אופניים לתינוקות – קודם כל בטיחות

לצד אופניים לתינוקות, הורים רבים המתניידים באמצעות אופניים רוצים לקחת את תינוקם עימם – ולעשות זאת בנוחות באמצעות הרכבתו על אופניהם שלהם.

קודם כל, אין להרכיב תינוק שלא למד כבר לשבת בכוחות עצמו ועושה זאת בטבעיות ובקלות. כשהתינוק כבר יודע לשבת, ורוצים לקנות מושב לאופניים לתינוקות, ניתן לבחור בין כסא קדמי וכסא אחורי. כסא קדמי מתאים לתינוקות קטנים יותר, או לפעוטות שמשקלם קל למדי, שכן אחרת האופניים עלולים להיות בלתי יציבים. לכסא קדמי יתרון גדול – כל הזמן רואים את התינוק, אך גם חיסרון משמעותי – התמיכה לגב הפעוט פחות טובה. כיסא אחורי רצוי לחבר ישירות לשלדה, הוא מתאים לתינוקות ופעוטות עד גיל 4 פחות או יותר, והתמיכה שלו לגב איתנה יותר.

כמובן שאין אופניים בלי קסדה לאופניים – וכשמרכיבים תינוקות, שראשם עדין פי כמה משלנו, מתעצמת חשיבות הרכבת הקסדה.

בנוסף, כדאי לרכב לאט יותר, גם כדי למנוע הצפה חושית מהפעוט ולתת לו זמן לעכל את שרואות עיניו ושומעות אוזניו, גם כדי לאפשר לו ליהנות מהחוויה בנינוחות וגם כדי להימנע ממהמורות בדרך. גם אם היתקלות במהמורה לא מסתיימת בנפילה, עצם הזעזוע לגוף הקטן הוא בלתי נעים במיוחד. כדאי גם לזכור שכשמרכיבים תינוקות או פעוטות, במקרים רבים דעתנו מעט מוסחת מהדרך – ועל כן האיטיות חשובה (ובכלל, לא סתם אמרו חז"ל שהחיפזון מן השטן וחבל ששכחנו כלל חכם זה).

טיולי אופניים עם תינוקות

הדרך הטובה ביותר לחוות טיולי אופניים עם תינוקות היא באמצעות השכרת אופניים עם כיסא אחורי לתינוק. לילדים גדולים יותר (בני 4-5 ומעלה) כבר אפשר לשכור "אופניים וחצי" – אופניים ואיתם נגרר עם גלגל אחורי בלבד. אפשרות אחרת היא עגלה נגררת – לשני ילדים (לא גדולים במיוחד).

רוצים שנארגן עבורכם טיול אופניים? רוצים להצטרף לקבוצות רכיבה? מלאו את הפרטים הבאים:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

סגור לתגובות.